Sunday, April 12, 2015

Sujuvalt kevadesse " Feliz Pascua!"

Aitäh sulle, Reelika, kes sa mulle südamele panid, et mõned kuud on justkui vahele jäänud.
Tõesti, nii on. Jaanuarist pole minust kuulda olnud. Fakt on see, et toimunud on vägaväga palju uut, toredat, avastamisrohket. Isegi uudised kodumaalt üllatavad mind. Kes ootab last, kes on kolinud ja kes teeb EVSi...Muutuseid on igas sekundis, igas murdsekundis...
Alustame siis lõpust?

Täna oli esimene tööpäev lasteaias pärast lihavõtte- eelset vaheaega vms. Nad kutsuvad seda "Semana Santaks". Noo ja muidugi muutsime vahepeal kellaaega, mille tõttu üks tund on vähemaks jäänud. Pean ausalt ütlema, et see aasta on vist esimene kord minu elus kui ma kellakeeramise vahet väga ei märganud.
Põnevam osa aga nüüd. Mida me tegime vabal nädalal? Niisiis.. olles reedel lapsed seemnepottidega koju saatnud. Hakkasime pakkima oma asju eelseisvaks "ISLATRIPIKS".

***************************************
Seemnepott- Iga laps pistis kasvama oma potikesse rukkiseemned, mille põhimõtte on seemnete eest hoolt kanda kuni sealt kasvab rukkivili.. Noo ja pärast, ehk vanematega see jahuks mölderdada ning siis üks leivapäts meisterdada? See on muidugi ideaal, aga kui rukkini jõuab on ka hea;). Seda võib võrrelda meie munadepüha muru kasvatamisega...
******************************

Meie ISLATRIPI juurde. Mina, minu toakaaslased, Rikki & Kasia ja Karmen veetsime ühe maravilloso nädala avastades kahte Kanaari saart- Fuerteventura ja Lanzarote.

Püüan rohkem jutustada piltidega ning kirjutada nii vähe kui võimalik.

Fuerteventura: 28-31.märts.
Fakt: Kui Hawai on parim paik surfamiseks kogu maailmas, siis Fuerteventura on esimesel kohal kogu Euroopas. Ja tõsi.. 49km pikkused ja peaaegu, et ühegi inimhingeta hiigelrannad ei jää
märkamata kellegil!!!


Saare keskosa on täis vulkaanilist kuiva maastikut.. Uhh.. kas siin elab ka üldse keegi?
Saabudes ootas meid juba Karmen, kuna tema oli tulnud varasema laevaga.. Ta oli veidi juba linna peal uudistanud ning me läksime koos lõunatama. Sõime ühes Spaniard cafeterias. Ikka vanad Papas arrugadas con mojo. Meie keeli mundris ahjukartul ühe hästi maitsva punase paprikakastmega.. Ahha.. seal kohvikus oli üks hästi konfliktne mees, kes sõimas kõiki turiste natsistidest sakslasteks..Ohh.. vaene Rikki..Muidugi kohustuslik ranna- ja ujumiaeg!!!


Mida oli kõik päevad

1. öö magasime selles majakeses.. peaaegu, et rannal magamiskottides...Maagiline öö rannal. Oliivid Sangria & Tartitas de Arroz. Öeldi, et on tarvis rannaööbimise luba, aga vaatamata, et me olime üsna avalikus ja inimrohkes kohas, ei tulnud keegi meid häirima ega tundnud huvi.

2. päev
 Peale pikka hommikust päevitust, tahtis Kasia veeta järgneva öö kuskil ööbimispaigas.. Nii me siis otsustasime kuskil Cafeterias leida netti ja ööbimiskohti.. Ei pidanudki kaua otsima kui küsisime esimese ettejuhtuva hotelli administraatiorilt palju on üks öö.. Oli 52 eurot.. ehksiis 4ks teha, polegi väga palju .... JÄIME!!
Sõime õhtust ühes kesklinna toidukohas, kus meile pakuti õhtu lõpus tasuta chupitosid, ehk rummišotte- need šotid on ikka päris hiiglaslikud, ha? Aga ronmiel on maitsev!
3:päev Sõitsime juba varahommikul 6.20 bussiga Corralejosse ehk põhja; jalutasime mööda linna ning lesisime rannal; et oodata meie praami saabumist; mis pidi meid teisele Saarele sõidutama:::


To be continued...

No comments:

Post a Comment